Generatiebrug: lijken best op elkaar

18 juni 2023

Hoe zorg je er voor dat jong en oud voortdurend van elkaar leren en er dus steeds genoeg vakkennis en energie in de onderneming blijft zitten? KlokGroep brengt generaties bewust bij elkaar, geen generatiekloof maar een generatiebrug. Dat levert behalve continuïteit ook iets anders op, namelijk: leuke verhalen, goede contacten en een hoop lol.

Daniëlle de Jong
KAM-manager bij Adriaan van Erk.
Leeftijd: 50 | In dienst sinds: 2022 | Allergisch voor: mensen die hun afspraken niet nakomen | Generatiekloof? Als de oude generatie moppert op het gedrag van de jongere moet ik lachen…dat is al eeuwenlang zo | Fanatiek? Ja, vooral met wielrennen. Nu aan het trainen voor de Jean Nelissen Classic in Luxemburg.

Lisa Latooij
Werkvoorbereider (Timmerfabriek) bij Adriaan van Erk.
Leeftijd: 27 jaar | In dienst sinds: 1 september 2024 | Fijne werkdag als: mijn doelen zijn bereikt, ik fijne gesprekken met collega’s heb en mezelf heb uitgedaagd | Thuiswerken? Nee, liever op kantoor. Ik ben graag onder de mensen | Hoe ontspan jij? Doordeweeks ga ik regelmatig wandklimmen of naar de sportschool. In het weekend (bij lekker weer) rijd ik graag motor.



Samenwerking met een andere generatie, juist leuk?

Lisa: “De mensen bij wie ik in de leer ben, zitten al een tijd in het vak. Dat maakt het juist ontzettend interessant. Zoveel kennis die overgedragen wordt, daar krijg je veel energie van.”

Danielle: “Weet je, we verschillen eigenlijk helemaal niet zo. Er zijn bijvoorbeeld initiatieven zoals ‘Fit het jaar rond’ en bootcamplessen. Bedacht om de behoeften van de jongeren tegemoet te komen, maar eigenlijk zie je dat alle leeftijden daaraan meedoen.”

Mengen de generaties zich goed bij Klokgroep?

Danielle: “Heel goed. Je werkt met z’n allen en checkt daarbij niet hoe oud iemand is. Wel is er ‘JongKlok’, dat is speciaal voor mensen onder de 35. Zij hebben samen borrels en bijeenkomsten. Daar hoor je de oudere generatie weleens over.”

Lisa: “Ja klopt, dat geluid hoor ik ook van meerdere kanten. De vraag waarom het alleen voor de jongeren is. Het initiatief is wel heel leuk voor ons.”

Welk verschil zie je tussen generaties?

Danielle: “Voor mijn functie is het fijn dat de jongere garde bewust bezig is met arbo en veiligheid. Op school is het een onderwerp nu, vroeger werd er niet eens over gepraat. Je krijgt de oudere garde trouwens nog steeds niet zomaar allemaal achter een zit-sta bureau hoor, haha.”

Lisa: “Doordat wij meer op social media zitten, zie je veel dingen voorbijkomen van wat wel en niet goed voor je is. Daar haal je je voorbeelden vandaan. Die kennis nemen we mee.”


Danielle

Daniëlle de Jong

Lisa

Lisa Latooij

Nieuwsoverzicht
Deel dit verhaal